Sesja nagraniowa Paula O´Briena na YouTube

Ludzie tacy, jak Paul O’Brien, odpowiedzialni są za folkową eksplozję ostatnich lat. Jego ciepły, wibrujący głos oraz doskonałe aranżacje powodują, że na kolejne płyty czeka się z niecierpliwością. Dla wielu melomanów ważne jest również to, że za nagranie i produkcję jego płyt odpowiedzialny jest jeden z najbardziej doświadczonych, najbardziej utalentowanych inżynierów dźwięku, Günter Pauler. Właściciel studia Pauler Acoustics jest nadwornym realizatorem niemieckiej wytwórni Stockfisch.

Także i tym razem połączenie pasji ludzi ze Stockfischa, umiejętności Güntera oraz charyzmy O’Briena dały coś jedynego w swoim rodzaju: winylową płytę z nagranymi na „setkę”, a więc bez dogrywek, bez nakładek, za jednym podejściem, czterema utworami: „Madrona”, „Berlin at 5”, „Walk Back Home” oraz „American Car”. Paulowi O’Brienowi towarzyszyło tym razem Uli Kringler Trio. Nagranie miało miejsce w Stockfisch Studio (Northeim, Niemcy) 29 września 2009 roku, podczas trasy koncertowej Paula O´Briena & Uli Kringler Trio.

Płyta „Stockfisch Studio Session 2009” została wytłoczona na ciężkim winylu 180 g, z prędkością 45 rpm, gwarantującą najwyższą jakość dźwięku.

Co więcej – sesja została sfilmowana i dostępna jest w serwisie You Tube.

„Madrona”: http://www.youtube.com/watch?v=JRu3Yx4wh9o

„Berlin at 5”: http://www.youtube.com/watch?v=w1_qSJJ8VvY

„Walk Back Home”: http://www.youtube.com/watch?v=Q5sJW8jY7bY

„American Car”: http://www.youtube.com/watch?v=3zDMeAEjHLQ

 

A-side

1 Walk Back Home 5:14
2 American Car 5:15

B-side

1 Madrona 5:40
2 Berlin At 5 4:48

total playing time 21:00

 

Muzycy:

Paul O´Brien – wokal i gitara
Uli Kringler – gitara, dobro
Lars Hansen – bas
Heinz Lichius – perkusja, instrumenty perkusyjne