Paul Stephenson - Girl With A Mirror SACD

Dekada życia, z wszystkimi wzlotami i upadkami zleciała w nanosekundzie. Fizyka kwantowa? Magia? Nie do końca: po prostu na tego gościa, Paula Stephensona, zawsze możesz liczyć! Dlatego jego nowy album to nie „Light Green Ball”, jego ostatnie dzieło, a zupełnie nowy krążek, „GIRL WITH A MIRROR”.

Moglibyśmy sobie marzyć, że ponownie przeżyjemy naszą młodość, ale nikt tego jeszcze nie dokonał. Nawet artysta. Chociaż akurat oni mają tę przewagę, że są w stanie przekształcić koleje losu, straty, rozczarowania i znaki czasu w sztukę. Co więcej – oczekujemy tego od nich, wychodząc z założenia, że MUSZĄ to zrobić właśnie dlatego, że są artystami.

Poprzednie płyty Paula Stephensona dawały odczuć, iż “coś się może zdarzyć”, „młodzieńczy duch jest gdzieś w drodze”. Wydaje się, że od tamtej pory artysta przebył długą i wyboistą drogę. Dlatego też płyta „GIRL WITH A MIRROR” jest ciemniejsza, bardziej złożona i refleksyjna. Na szczęście nadzieja nas nie opuściła. Muzycznie i tekstowo Stephenson przekształca nie tak radosne przecież aspekty życia, stratę, rozczarowanie i zawody w czystą poezję, maluje pastelowo-niebieskie niebo nad Ameryką, a ciemne chmury na nim nie są, ostatecznie, końcem świata.

Co więcej, Paulowi Stephensonowi towarzyszą – w każdym tego słowa znaczeniu – wybitni muzycy, których interakcja jest intymnie wpleciona w taki sposób, że daje coś więcej niż sumę składowych. 15 utworów na tej płycie daje nam odczuć, jaki Stephenson jest na scenie.

Na płycie usłyszymy dwoje, grających na skrzypcach, polskich muzyków: Wojtka Bolimowskiego oraz Aleksandrę Glinkę.

 

Personel:

Paul Stephenson  -  vocal & guitar  /  Ian Melrose  -  guitars, dobro, flute  /  Don Ross  -  dobro  /  Manfred Leuchter  -  accordion  /  Lea Morris  -  backing vocals  /  Martin Huch  -  pedal steel  /  Beo Brockhausen  -  soprano saxophone, flute, mbira, percussion  /  Alessandro Gulino  -  electric bass  /  Hans-Jörg Maucksch  -  fretless bass  /  Grischa Zepf  -  electric bass  /  Ralf Gustke  -  drums, percussion  /  "Geigenhof-Quartett":   Wojtek Bolimowski  -  violin  /  Aleksandra Glinka  -  violin  /  Oksana Labach  -  viola  /  Lucile Chaubard  -  violoncello

Super-Audio-CD Hybrid: SACD Stereo + CD-Layer
SFR 357.4069.2  •  total time 57:48